maya has logged 202 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Dick

Good Dick

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gladiator

Gladiator

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Columbus

Columbus

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
The Pretty One

The Pretty One

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Greenberg

Greenberg

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Some Freaks

Some Freaks

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Opening Night

Opening Night

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Monster

Monster

2003
×
★½
Read the review Edit this entry