maya has logged 56 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nancy

Nancy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
About Alex

About Alex

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
American Animals

American Animals

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Columbus

Columbus

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pretty One

The Pretty One

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Butter

Butter

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry