maya has logged 81 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Banger Sisters

The Banger Sisters

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Colours

Colours

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Native Son

Native Son

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jim Gaffigan: Cinco

Jim Gaffigan: Cinco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry