• Scooby-Doo

    ½

  • Mike's New Car

    ★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★

  • Spider-Man

    ★½

  • Ice Age

    ★★

  • Cadet Kelly

    ★★

  • Cinderella II: Dreams Come True

    ★★

  • Big Fat Liar

    ★★

  • Secretary

    ★★★

  • Get a Clue

    ★★½

  • Ocean's Eleven

    ★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★

  • Barbie in the Nutcracker

    ★½

  • Zoolander

    ½

  • The Princess Diaries

    ★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★

  • Ghost World

    ★★★

  • Mulholland Drive

    ★★

  • Shrek

    ★★

  • Amélie

    ★★½

  • Bridget Jones's Diary

    ★★★

  • Spy Kids

    ★★★

  • The Luck of the Irish

    ½

  • Fat Girl

    ★★½

  • Donnie Darko

    ★★½

  • The Emperor's New Groove

    ★★★

  • The Ultimate Christmas Present

    ★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ½

  • Unbreakable

    ★★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★★

  • Almost Famous

    ★★★★½

  • Memento

    ★★★½

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★

  • Bring It On

  • Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins

    ★★

  • Coyote Ugly

    ★★

  • Chicken Run

  • For the Birds

    ★★★

  • John Henry

    ★★★

  • Our Lips Are Sealed

    ★★½

  • Gladiator

    ★½

  • Final Destination

    ½

  • Life-Size

    ★★½

  • An Extremely Goofy Movie

    ★★★½

  • The Tigger Movie

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★½

  • Olive, the Other Reindeer

    ★★½

  • Fantasia 2000

    ★★★★

  • Stuart Little

    ★★

  • Toy Story 2

    ★★★★½

  • Superstar

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★½

  • Dick

    ★★★★★

  • Drop Dead Gorgeous

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★

  • Smart House

    ★½

  • Tarzan

    ★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★½

  • The Thirteenth Year

    ½

  • Election

    ★★

  • Never Been Kissed

    ★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • Cruel Intentions

    ★½

  • Zenon: Girl of the 21st Century

    ★★½

  • Babe: Pig in the City

    ★★½

  • A Bug's Life

    ★★★½

  • The Lion King II: Simba's Pride

  • Halloweentown

    ★★½

  • Rushmore

    ★★★