• Operation Finale

    ★★

  • Roma

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★½

  • Cam

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Tau

    ★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

    ★★★½

  • Ibiza

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

    ★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ½

  • Life of the Party

  • Deadpool 2

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • The American Meme

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • All About Nina

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • In a Relationship

    ½

  • Dude

    ★½

  • I Feel Pretty

    ★★★½

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★★

  • Happy Anniversary

  • Game Over, Man!

    ½

  • The New Romantic

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Summer '03

    ★½

  • Blockers

    ★★★★½

  • Unfriended: Dark Web

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Lords of Chaos

    ★★

  • Tully

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★★

  • Blaze

    ★★★

  • RBG

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Nancy

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Private Life

    ★★★★★

  • Generation Wealth

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★½

  • Judd Apatow: The Return

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½