Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Edit this entry  
08
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Close Quarters

Close Quarters

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
25
Fractal

Fractal

2020
×
★★
Edit this entry  
25
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Vivo

Vivo

2021
×
★★
Edit this entry  
05
New Order

New Order

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry