danny has logged 198 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
5 to 7

5 to 7

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Breathe

Breathe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Island

The Island

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
3 Generations

3 Generations

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In Good Company

In Good Company

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
Edit this entry  
05
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Edit this entry  
04
Chef

Chef

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★
Edit this entry  
03
Band Aid

Band Aid

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry