• The Invisible Man

    ★★★★

  • 365 Days

  • Little Women

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Moonlight

    ★★

  • The Anthem of the Heart

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • The Garden of Words

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Melancholia

    ★★★★★

  • Norwegian Wood

    ★★★★★

  • 127 Hours

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Mary and Max

    ★★★★

  • Secret Sunshine

    ★★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • The Terminal

    ★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★

  • Titanic

    ★★★

  • Whisper of the Heart

    ★★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★

  • Ocean Waves

    ★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★