• Pig

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Life in A Day

    ★★★

  • Greenland

    ★★

  • You Should Have Left

    ½

  • The Rental

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Inheritance

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★½

  • Nine Days

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★

  • Possessor

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Black Bear

    ★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★½

  • Jasper Mall

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Amulet

    ★★

  • His House

    ★★★

  • Coded Bias

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★½

  • The Outsider

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • The Mind, Explained

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Haunt

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Wu-Tang Clan: Of Mics and Men

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★½