Sort by

Nakul has logged 327 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Train

The Train

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor

Doctor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Absentia

Absentia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Severance

Severance

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memoirs of a Murderer

Memoirs of a Murderer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lolita

Lolita

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry