Sort by

Nakul has logged 28 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drishyam 2

Drishyam 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry