Sort by

Nakul has logged 24 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sherni

Sherni

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Vanishing

The Vanishing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ripley's Game

Ripley's Game

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Enfield Haunting

The Enfield Haunting

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The North Water

The North Water

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry