Sort by

itsprobablykc has logged 122 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deleter

Deleter

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Very Good Girl

A Very Good Girl

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bird Box Barcelona

Bird Box Barcelona

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Secret Invasion

Secret Invasion

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry