sofyan has logged 53 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Reflection

Reflection

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Ian

Ian

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dear Alice

Dear Alice

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Spellbound

Spellbound

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Jinxy Jenkins, Lucky Lou

Jinxy Jenkins, Lucky Lou

2014
×
★★
Edit this entry  
25
The Wishgranter

The Wishgranter

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Nobody Nose Cleopatra

Nobody Nose Cleopatra

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Afternoon Class

Afternoon Class

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Scrambled

Scrambled

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Bilby

Bilby

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bird Karma

Bird Karma

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Almost Home

Almost Home

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Age of Sail

Age of Sail

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drishyam

Drishyam

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chasing Ice

Chasing Ice

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pria

Pria

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Girl Like Her

A Girl Like Her

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Man

Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Edit this entry