Sort by

sofyan has logged 42 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Badhaai Ho

Badhaai Ho

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Slut

Slut

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The iMom

The iMom

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
The Quiet Zone

The Quiet Zone

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
2AM: The Smiling Man

2AM: The Smiling Man

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Inhuman Kiss

Inhuman Kiss

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Dare

Dare

2017
×
★½
Edit this entry  
14
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Dare

Dare

2005
×
★★½
Edit this entry  
14
Wonderkid

Wonderkid

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Birdie

Birdie

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Lavender

Lavender

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Overtime

Overtime

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Two Blue Stripes

Two Blue Stripes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Grotto

Grotto

2013
×
★½
Edit this entry  
10
Hold My Hand

Hold My Hand

2017
×
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Morning is Broken

Morning is Broken

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cemara's Family

Cemara's Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shaft

Shaft

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Edit this entry