Sort by

sofyan has logged 22 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Danur 3: Sunyaruri

Danur 3: Sunyaruri

2019
×
★½
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Piece Film: GOLD

One Piece Film: GOLD

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
One Piece: Stampede

One Piece: Stampede

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★
Edit this entry  
15
Summer

Summer

2006
×
★★
Edit this entry  
15
Want It

Want It

2015
×
★½
Edit this entry  
13
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Warkop DKI Reborn

Warkop DKI Reborn

2019
×
★½
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Wide Open

Eyes Wide Open

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawaii

Hawaii

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Warkop DKI Reborn

Warkop DKI Reborn

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mamá

Mamá

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Just a Question of Love

Just a Question of Love

2000
×
★★★
Edit this entry