Sort by

sofyan has logged 19 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
30
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Bait

Bait

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry