sara has logged 88 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Best Man Holiday

The Best Man Holiday

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Holiday Engagement

Holiday Engagement

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
About Alex

About Alex

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Italy

Little Italy

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Romantics

The Romantics

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Must Love Dogs

Must Love Dogs

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Best Man

The Best Man

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Keeping the Faith

Keeping the Faith

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry