• The Gray Man

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Being James Bond

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★½

  • France

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Jitters

  • North Hollywood

    ★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Cherry

    ★★★★★

  • Chaos Walking

  • The Little Things

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • To Fitness and Beyond

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Blank Slate

  • WandaVision

    ½

  • GODSPEED

    ★★★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • Your Honor

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Gradations I-II

  • Mank

    ★★½

  • En Plein Air

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • How to Be Behzinga

  • The Plumber

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Mainstream

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★½

  • PVT Chat

    ★★★

  • Project Power

  • The Stunt Double

  • Point and Line to Plane

  • The Old Guard

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Think Like a Dog

  • Bath Tub