Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★
Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Circle

The Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Table 19

Table 19

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry