ixchel has logged 18 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Apparition

Apparition

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Secretary

Secretary

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Get Ahead in Advertising

How to Get Ahead in Advertising

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pigsty

Pigsty

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Entertainer

The Entertainer

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Split Second

Split Second

1992
×
★½
Edit this entry  
04
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★½
Edit this entry  
04
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
if....

if....

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★
Edit this entry  
01
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Edit this entry