Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gladiator

Gladiator

2000
×
Edit this entry  
24
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Killer

The Killer

2023
×
Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
19
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Diary ng Panget

Diary ng Panget

2014
×
Edit this entry  
18
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
Edit this entry  
18
The Platform

The Platform

2019
×
Edit this entry  
18
Escape Room

Escape Room

2019
×
Edit this entry  
18
Diabolik

Diabolik

2021
×
Edit this entry  
16
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ten Little Mistresses

Ten Little Mistresses

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
About Us But Not About Us

About Us But Not About Us

2022
×
Edit this entry  
26
Deleter

Deleter

2022
×
½
Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Edit this entry  
08
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Edit this entry  
08
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
Edit this entry  
08
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Edit this entry  
04
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
Edit this entry  
03
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
Edit this entry  
03
2 Cool 2 Be 4gotten

2 Cool 2 Be 4gotten

2016
×
½
Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
Edit this entry  
06
An Inconvenient Love

An Inconvenient Love

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Four Sisters and a Wedding

Four Sisters and a Wedding

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry