Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★½
Edit this entry  
25
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★½
Edit this entry  
24
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Edit this entry  
23
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Polis Evo 2

Polis Evo 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Polis Evo

Polis Evo

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wira

Wira

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Revenge of the Pontianak

Revenge of the Pontianak

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Paskal

Paskal

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sangkar

Sangkar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry