Sort by

Iffah Haziqah has logged 41 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Russell Peters: Red, White and Brown

Russell Peters: Red, White and Brown

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Russell Peters: Almost Famous

Russell Peters: Almost Famous

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sword Art Online: The Movie – Ordinal Scale

Sword Art Online: The Movie – Ordinal Scale

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tag

Tag

2018
×
Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★
Edit this entry  
10
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
The BFG

The BFG

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Edit this entry