Sort by

isabella has logged 72 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Boys and Girls

Boys and Girls

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★½
Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★★
Edit this entry  
20
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Edit this entry  
08
Boys and Girls

Boys and Girls

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★
Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Miracle

Miracle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★★
Edit this entry