• Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Swiped

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Little Italy

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★