Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
War and Peace

War and Peace

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Twitches

Twitches

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Avalon High

Avalon High

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry