Sort by
  • Men Up

    ★★★½

  • Tabby McTat

    ★★★★★

  • Mog's Christmas

    ★★★★★

  • Your Christmas or Mine 2

    ★★★★

  • Old Dads

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

  • Beckham

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★★★

  • Choose Love

    ★★

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★

  • Happiness for Beginners

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Greatest Days

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★★

  • Finding Michael

    ★★★★★

  • Pamela, A Love Story

    ★★★★★

  • Bank of Dave

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Your Christmas or Mine?

    ★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • Kath & Kim: 20 Preposterous Years

  • Kath & Kim: Our Effluent Life

  • The People We Hate at the Wedding

    ★★★

  • Disenchanted

  • Falling for Christmas

    ★★

  • National Theatre Live: Jack Absolute Flies Again

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Lost King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Emily

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

  • George Ezra: End to End

    ★★★★

  • Fisherman's Friends: One and All

    ★★★

  • Look Both Ways

    ★★★★

  • Shania Twain: Not Just a Girl

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★★

  • Love & Gelato

  • Lightyear

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★★★

  • Stay Close

  • Death to 2021

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Anything Goes

    ★★★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • LuLaRich

    ★★★★½

  • The Rescue

    ★★★★★

  • Afterlife of the Party

  • He's All That

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

  • Lady Boss: The Jackie Collins Story

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Pursuit of Love

    ★★★½

  • Thunder Force

  • Moxie

    ★★★

  • The Dig

    ★★★