Sort by

izzy has logged 88 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Overboard

Overboard

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Death

The Little Death

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pretty Baby

Pretty Baby

1978
×
Read the review Edit this entry  
05
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Virgin School

Virgin School

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Pie Presents: The Book of Love

American Pie Presents: The Book of Love

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Like Father

Like Father

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Edit this entry  
21
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
20
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Don't Tell Her It's Me

Don't Tell Her It's Me

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Importance of Being Earnest

The Importance of Being Earnest

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hippopotamus

The Hippopotamus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
All Creatures Great and Small

All Creatures Great and Small

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diana: 7 Days That Shook the Windsors

Diana: 7 Days That Shook the Windsors

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry