• All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Violation

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★½

  • Maniac

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • It Comes at Night

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★½

  • Song to Song

    ★★★

  • Columbus

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★½