• The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Val

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★