Sort by

janeta has logged 11 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry