Sort by

Joe has logged 360 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Adventures of the Haunted Hunted

Adventures of the Haunted Hunted

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Money Plane

Money Plane

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sunlit Night

The Sunlit Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Infinities Lock

Infinities Lock

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
Edit this entry  
26
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Mail

Christmas Mail

2010
×
Edit this entry  
25
A Very Merry Toy Store

A Very Merry Toy Store

2017
×
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Will You Merry Me?

Will You Merry Me?

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Wrestling Christmas Miracle

A Wrestling Christmas Miracle

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Go

Go

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Santa Claus. Battle of Mages

Santa Claus. Battle of Mages

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tower

The Tower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Karate Christmas Miracle

A Karate Christmas Miracle

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Very Nutty Christmas

A Very Nutty Christmas

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Dream Factory

Dream Factory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Rio

Rio

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry