• his love.

  • The War with Grandpa

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • K-12

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • A Rainy Day in New York

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • L'Observateur

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

    ½

  • Pet Sematary

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Battle

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Teen Spirit

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Predator

    ★½

  • The Nun

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • The Package

    ★★★½

  • The Meg

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Cam

    ★★★

  • Skyscraper

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Climax

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Duck Butter

    ★★★½

  • Truth or Dare

  • Summer '03

    ★★