jenna has logged 92 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
09
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Battle

Battle

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Garden State

Garden State

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
James White

James White

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blood Below the Skin

Blood Below the Skin

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thursday

Thursday

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★★
Edit this entry  
26
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
26
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★
Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boys

Boys

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★
Read the review Edit this entry