jenna has logged 24 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
American Gothic

American Gothic

1987
×
★★
Edit this entry  
15
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry