Sort by
  • Shazam! Fury of the Gods

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Behold

    ★★

  • Babylon

    ★★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★½

  • The Beasts

    ★★★★

  • Close

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★½

  • Aftersun

    ★★

  • EO

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • To Leslie

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • An Irish Goodbye

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Living

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★½

  • Go Seppuku Yourselves

    ★★★½

  • Ground Zero

    ½

  • The Virtuoso

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Marksman

    ★½

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ½

  • The Deep End

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • The Dress

    ★★½

  • Bella

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Forget Me Not

    ★★★★

  • Afraid

    ½

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Mosul

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★★

  • Crawl

  • Anima

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★

  • Okay Google

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★★★★

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★