Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
Following

Following

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gayniggers from Outer Space

Gayniggers from Outer Space

1992
×
Read the review Edit this entry  
04
Stalker

Stalker

1979
×
Read prior review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
Edit this entry  
31
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Read prior review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Double King

Double King

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
15
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
Edit this entry  
13
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Come and See

Come and See

1985
×
Edit this entry  
09
A Fistful of Fingers

A Fistful of Fingers

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
Edit this entry  
30
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
Edit this entry  
28
Rhubarb

Rhubarb

2020
×
Edit this entry  
27
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Edit this entry