• The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Cam

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Gotti

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

  • Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

    ★★

  • Upgrade

    ★★★

  • Social Animals

  • A Quiet Place

    ★★½

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • I Can Only Imagine

    ★½

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Wonder

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Sauce

  • Cult of Chucky

    ★★

  • The Mountain Between Us

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Naked

  • The Dark Tower

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Puppy!

  • In a Heartbeat

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Mummy

    ½

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★½

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Brother's Paradise

  • Yes, God, Yes

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

  • Double King

  • Life

    ★★

  • The Boss Baby

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Deadpool: No Good Deed

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Chasing Coral

    ★★

  • A Cure for Wellness

    ★½

  • Hidden Figures

    ★★½