• The Prowler

    ★★★

  • Dogville

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Brain

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • After Midnight

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Butcher, Baker, Nightmare Maker

    ★★★★

  • The Dead Zone

    ★★★★

  • Vicious Lips

    ★★½

  • Open Your Eyes

    ★★★★

  • The Phantom of the Opera

    ★★★½

  • Jolt

    ★★½

  • Twilight Zone: The Movie

    ★★½

  • Messiah of Evil

    ★★★½

  • Blood Beat

    ★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★