Sort by
  • Babylon

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Saint Omer

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Stars at Noon

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • EO

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Memoria

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Vortex

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Red Rocket

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Tenet

    ★★★