RSS feed for Jim

Jim has logged 40 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Valentine

Valentine

2001
×
★½
Edit this entry  
23
Murder Party

Murder Party

2007
×
Edit this entry  
23
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Babysitter's Nightmare

Babysitter's Nightmare

2018
×
½
Edit this entry  
20
Oldboy

Oldboy

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Deadly Detention

Deadly Detention

2017
×
½
Edit this entry  
18
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Edit this entry  
14
He's Out There

He's Out There

2018
×
★★
Edit this entry  
14
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Ouija

Ouija

2014
×
★½
Edit this entry  
10
Keith Lemon: The Film

Keith Lemon: The Film

2012
×
½
Edit this entry  
08
Cube

Cube

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★½
Edit this entry  
06
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2017
×
½
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★
Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
RED 2

RED 2

2013
×
★★
Edit this entry