Sort by

Jeffrey has logged 13 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jane

Jane

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry