Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Pinocchio

  • DC League of Super-Pets

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Men

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Dual

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Joy Ride

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★