Sort by
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Mr. Right

    ★★★

  • Chappie

    ★★

  • Meru

    ★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Chef

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • The Babadook

    ★★½

  • Castello Cavalcanti

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • 50/50

    ★★★

  • The Awakening

    ★★★

  • Drive

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Twilight

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★

  • Casino Royale

    ★★★

  • The Prestige

    ★★★★

  • Paprika

    ★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Snatch

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★½

  • Boogie Nights

    ★★★

  • Fargo

    ★★★½

  • Braindead

    ★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★½

  • Teen Wolf

    ★★★★