J_Tibbz has logged 38 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Meru

Meru

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry