• The Crime of Monsieur Lange

    ★★★★

  • La Bête Humaine

    ★★★½

  • Grand Illusion

    ★★★★

  • The Rules of the Game

    ★★★★

  • Tokyo Story

    ★★★★½

  • Early Summer

    ★★★★★

  • The Third Man

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★½

  • Out of Sight

    ★★★

  • Late Spring

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★