• Save Ralph

  • The Pharaohs’ Golden Parade

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Rose Island

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Paranormal

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • 200 Meters

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★

  • Attack on Titan: Chronicle

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Eddy

  • Normal People

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Defending Jacob

  • The Hunt

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½