Jackson has logged 1,642 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
City of Ghosts

City of Ghosts

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Icarus

Icarus

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
This Is Everything: Gigi Gorgeous

This Is Everything: Gigi Gorgeous

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★
Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mirror

Mirror

1975
×
Read the review Edit this entry  
27
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lou

Lou

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★½
Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★
Edit this entry  
25
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★
Edit this entry  
21
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry