Jackson has logged 112 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★
Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Babes in Arms

Babes in Arms

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★
Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Audism Unveiled

Audism Unveiled

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Cider House Rules

The Cider House Rules

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nutcracker Prince

The Nutcracker Prince

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Felix the Cat: The Movie

Felix the Cat: The Movie

1988
×
Read the review Edit this entry  
21
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toys

Toys

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

1933
×
★★★
Edit this entry  
19
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady for a Day

Lady for a Day

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Holiday

Holiday

1938
×
★★★½
Edit this entry  
18
Legends of Oz: Dorothy's Return

Legends of Oz: Dorothy's Return

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Blank Check

Blank Check

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry